Jaro je čas, kdy se vyplatí sportovat venku

Je jaro a vy se divíte, proč byste se měli zavírat v tělocvičnách a fitness centrech? Vždyť venku je krásně nejen na procházky, ale i na pravidelné sportování. Navíc, čerstvý vzduch a krása probouzející se přírody bude mít vliv i na vaši dobrou náladu.

Jaro je čas, kdy se vyplatí sportovat venku

Běh
Vše, co se týče běhu, je pro postavu skvělé. Stoupne vám tep a kalorie spalujete jedna radost. Navíc, vychutnáte si svěží vzduch a krásu přírody - v případě, že zamíříte někam za město.

Jízda na kole
Pokud se při běhu necítíte příjemně, trápí vás klouby či záda, sedněte si na kolo. Tělo "odlehčí" od jeho hmotnosti a díky rychlému šlapání do pedálů mu dáte pořádně zabrat. Navíc se pohybujete rychleji než když jdete pěšky, takže tento druh sportu je pro mnohé o něco zajímavější než běh.

Švihadlo
Stačí, když zajdete za dům a můžete skákat. Zajímavým zjištěním pro vás bude, jak namáhavé obyčejné skákání přes švihadlo může být. Pokud vydržíte pět sérií po třech minutách, blahopřejeme. Postupně dávky zvyšujte.

Cvičení na lavičce
Zajímavý trénink si vytvoříte i sami. Nejdříve zamiřte do blízkého parku, kde jsou rozmístěny lavičky. Takže cestou do parku absolvujete kardio cvičení, pak už na lavičce posilujete podle potřeby - ruce, nohy, břicho či záda.

Autor: Lenka Kostková