Pět věcí, které nepůjčujeme ani svým kamarádkám

Muži mají své zásady, co půjčí anebo nepůjčí svým kamarádům. Ženy jsou v tomto ohledu vlídnější. Ale není lakomost, když odmítnete kamarádce půjčit něco ze své kosmetické výbavy. Hlavně nepůjčujte těchto pět věcí!

kosmetika, péče o pleť, osobní hygiena, přenosné choroby, ženy

Krém
Nejhorší, co se může stát, když si do vašeho krému kamarádka zaboří prst s cílem nakrémovat svou tvář, může být infekce a vyrážky - na vaší tváři. Protože bakterie milují vlhké a tmavé prostředí. Pokaždé, když si v kelímku omočíte prst a nakrémujete si jím následně tvář, přenesete bakterie na svoji pleť ... Riskujete, především při očních krémech, závažnou infekci jako je zánět spojivek. Ideální je, nestrkat prsty ani do svého krému a používat vždy čistou špachtli z umělé hmoty.

Žiletka
Riskujete infekci stafylokoky a také hepatitidu. I když si žiletku pořádně umyjete pod tekoucí vodou, zbytky krve nebo tekutiny se mohou na ní přesto držet. Přes drobné škrábance se mohou bakterie a viry dostat do krevního oběhu a způsobit infekci. V tom nejhorším případě, který je však velmi nepravděpodobný, můžeme dokonce hovořit o viru HIV. Ideální je nepoužívat dlouho ani svoji žiletku. Proto se holítka nazývají jednorázová!

Rtěnka
Koledujete si o herpes. Epidermální vrstva kůže rtů je obzvláště náchylná na infekce jako je herpes. S vypůjčenou rtěnkou či balzámem si transportujete bakterie přímo.

Čistící kartáček na obličej
Můžete dostat kožní infekci. Bakterie se živí kožními buňkami a mazem. S kartáčkem si odstraňujete všechny "hostitele" tváře, což mluví za vše. I když ji používáte jen vy (což by mělo být samozřejmostí), vyměňovat byste ho měla jednou za tři týdny.

Štětec na make-up
A opět: Hrozí vám kožní infekce, pokud se o něj občas podělíte. Štětce na make-up jsou skutečným domovem bakterií. Zaprvé jsou čištěny jen zřídka a bakterie v nich přímo bují - vystačí si s kožním mazem nebo pleťovými buňkami a kromě toho se štětec často nachází ve vlhkém prostředí jako je například koupelna. Prostředí pro bakterie jako vyšité.

Autor: Martina Dvořáková